JUDO CLUB BARDEJOV sa zúčastnil medzinárodného turnaja vo francúzskom BURGESS an BRESSE

01.03.2019 20:03

JUDO CLUB BARDEJOV sa zúčastnil medzinárodného turnaja vo francúzskom BURGESS an BRESSE, kde sa zišlo 600 súťažiacich. Turnaja sa zúčastnili judisti z najlepších klubov francúzska, ktorí bojovali o postup do reprezentácie. Naša výprava sa výborne prezentovala skvelými výsledkami, kde sme získali ZLATO, ktoré vybojoval po skvelom výkone Alex MADĚRA člen CTM v kategórii do 50 kg starších žiakov z 21 súťažiacich. Bojoval v piatich zápasoch v ktorých vyhral na IPPON, STRIEBRO vybojovala Božidara MACEČKOVÁ z ôsmich súťažiacich v kategórii starších žiačok do 40 kg. Z piatich zápasov vybojovala 4 víťazstva na IPPON a finále tesne prehrala so skúsenejšou pretekárkou z francúzska. Pre Božku to bol mimoriadny úspech, lebo bojovala so staršími súperkami o dva roky. V tej istej kategórii súťažila aj Terézia VANEKOVÁ členka CTM, ktorá zvíťazila v jednom zápase, dva prehrala a skončila na siedmom mieste. BRONZ získal Miroslav VANEK v kategórii dorastencov do 73 kg, kde bolo 17 súťažiacich. Miro výborne bojoval, kde vyhral 4 zápasy až ho zastavil super v semifinále a nakoniec bojoval o bronz, ktorý s prehľadom vybojoval.